تبلیغات
چلچراغ زیبای فلسفه بزرگترین فیلسوف دنیا - حکیم ارد بزرگ : خردمندان ، روانی آرام و دلی سرشار از مهر دارند .
چلچراغ زیبای فلسفه بزرگترین فیلسوف دنیا
درباره بزرگترین فیلسوف تاریخ
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


درباره فلسفه و فلاسفه می نویسم با نظرات سازنده خودتان خوشحالم کنید


مدیر وبلاگ : مازیار توسلی
مطالب اخیر

دومین همایش فرهیختگان شیروان و دیدار با افتخار جهانی شیروان حکیم ارد بزرگ

همشهریان گرامیم عکس های بسیار زیبایی از همایش فرهیختگان شیروان دریافت نموده ام که تا ساعاتی دیگر بر روی شیران شیروان قرار خواهد گرفت از همه کسانی که تصاویری از این همایش و بویژه "حکیم ارد بزرگ" دارند خواهش می کنم عکس های خود را به آدرس زیر ایمیل نمایید :

mahak@wakeboarder.net
جمعه 8 اردیبهشت 1394 به اتفاق مادرم و یکی از بستگان به گلیل رفتیم برای دیدار حکیم ارد بزرگ . جمعیت بسیار زیادی آنجا بودند و ماشین های زیادی هم در سمت چپ محل برگزاری همایش پارک شده بودند هر چه نگاه کردم حکیم بزرگ را نمی دیدم با مادرم وارد مکانی شدیم که با داربست درست کرده بودند صندلی ها پر بود در انتهای محوطه در کنار خانم های دیگر نشستیم . در روبروی فضای سخنرانی دو بنر بزرگ بود که بر روی یکی از آنها تصویر حکیم ارد بزرگ و سه حکیم دیگر تاریخ ایران به همراه متن خیر مقدم به حکیم بزرگ بود و بر روی بنر دیگر متن خیر مقدم به دکتر حسن قشقاوی معاون کنسولی وزیر امور خارجه قرار داشت .

حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران ،دکتر حسن قشقاوی معاون کنسولی وزیر امور خارجه

خیلی زود صدای طبل و دهل آمد و دو خواهر که کنارم نشسته بودند گفتند فکر کنیم حکیم آمدند جالب بود فکر می کردم تنها من به عشق حکیم آنجا نشسته ام به خواهری که به من نزدیکتر بود گفتم تا به حال حکیم را از نزدیک دیده اید گفت نه ، اما عکسشون رو قبلا دیده ام ، منم گفتم کجا ؟ گفت در وبلاگ شیران شیروان ! بیچاره نمی دونست داره با مدیر شیران شیروان حرف میزنه ! بهش گفتم : من هم اولین بار است که می خواهم حکیم را ببینم تجمعی از آدمها وارد سالن شدند (دکتر عزیزی ، دکتر قشقایی ، مهندس صفایی و ... ) اما حکیم در بینشان نبود ناامید شدیم و نشستیم یکی از آن خواهرها گفت دیشب حکیم در شیروان بوده اند یکی از بستگانمان استقبال از حکیم بزرگ را در نزدیکی میدان معلم دیده اند گفتم خدا را شکر پس حتما اینبار حکیم راخواهیم دید که یکهو دیدم حکیم ارد بزرگ به اتفاق استاد علی باقری و استاد بابک همتی و چند نفر دیگر وارد جلسه شدند پاهام سست شده بود اشک بی اختیار از چشمام جاری شده بود آن دو خواهر از جایشان بلند شدند اما من بهتم زده بود بزرگترین افتخار تاریخ شهرمان در چند قدمی من بودند آیا این باور کردنی بود ؟ تا آمدم به خودم بیایم دیدم حکیم را به صف اول صندلی ها هدایت کردند بلند شدم گویا حکیم داشتند با آقای فرماندار محبوب آقای مهندس عباسعلی صفایی گفتگو می کردند از بین جمعیت جلو دیدم آقای اسماعیل حسین پور بلند شده اند و به حکیم دست می دهند پس از ایشان کسان دیگری که در ردیف ایشان نشسته بودند هم با حکیم دست می دادند که من از پشت نشناختمشون فقط آقای دکتر حمیدرضا عزیزی و شهردار شیروان آقای جعفر بوررنگ و آقای عباس کاظمی را شناختم خیلی زود مراسم آغاز شد از همانجایی که نشسته بودم مداوم چشمم به جایی بود که حکیم نشسته بودند بلند می شدم موی سفید سر حکیم را نگاه می کردم و در دل می گفتم حکیم جوانان شیروان عاشق شما هستند . به مادرم گفتم زود می آیم بیرون آمدم در محوطه غرفه های زیادی بود آقای مهندس منوچهر نبی زاده مرد پر تلاش و خستگی ناپذیر شهرمان را دیدم که با عده ایی دیگر حرف می زند و مشخص بود که در حال اداره مجلس از پشت صحنه هستند . به جلسه برگشتم دیدم سخنران در حال سخنرانی است . باد شروع به وزیدن کرده بود من روی پای خودم بند نبودم مادرم اشاره کرد که سرجایم بنشینم من هم نشستم . دکتر عبدالرضا عزیزی شیروان نماینده محبوب شهرمان که من لقب بهترین نماینده بعد از انقلاب شیروان را برازندشون می دونم و آنهم به این خاطر که تا به امروز توانستند دو بار حکیم را به شیروان بیاورند . مادرم گفت ببین عده ایی می روند با حکیم عکس می گیرند چرا تو نمی روی عکس بگیری مگه تو عاشق حکیم نبودی پس حالا چرا این ور و آن ور می روی گفتم مامان من خجالت می کشم من همین الان هم باور نمی کنم حکیم همین جا کنار ما هستند با حسرت به آدمهایی که می رفتند طرف حکیم و با ایشون عکس می گرفتند تماشا می کردم دکتر عزیزی نماینده محبوب شهرمان در سمت چپ جایگاه سخنرانی با شبکه تلویزیونی گفتگو می کرد هر چه نگاه کردم دیگر استاد علی باقری را ندیدم استاد بابک همتی و فرماندار آقای مهندس صفایی در سمت چپ صندلی حکیم نشسته بودند البته چند بار فرماندار جایش را به معاون زحمتکش خود آقای یونس روحانی سپرد سمت راستی ها را نشناختم در ردیف های پشت سر حکیم بزرگ شیروان ، حجت الاسلام مهدی مهرپویان امام جمعه موقت شیروان و همچنین شاهرخ شاهرخی شیروان از اعضای شورای شهر دیده می شدند .

حدود ساعت 12 و نیم بود که حکیم سخنرانی پر شوری نمودند که با دست زدن های مکرر حضار جلسه همراه بود . دستای خود من که سرخ شده بود . واقعیتش این بود که فضا سنگین و خسته کننده شده بود اما سخنرانی حکیم شور و حرارتی داشت که هنوز هم تو وجود من هست برای اولین بار صدای حکیم رو می شنیدم چه صدای پدرانه و دوست داشتنی دارند .

آنچه از سخنرانی حکیم به یاد دارم رو بعد از ویرایش نهایی طی امروز و فردا تقدیم شما خوانندگان شیران شیروان خواهم نمود .

عکس هایی از مراسم دومین همایش فرهیختگان شیروان در پی تقدیم می گردد لازم به ذکر است این عکس ها از سایت دکتر عبدالرضا عزیزی شیروان نماینده محبوب شهرمان برداشت شده است .


همایش فرهیختگان در شیروان، همایش فرهیختگان شیروان، همایش فرهیختگان شیروان گلیل، همایش فرهیختگان گلیل، استاد علی باقری، حکیم ارد بزرگ، مهندس عباسعلی صفایی، مهندس منوچهر نبی زاده، دکتر عبدالرضا عزیزی، نماینده شیروان دکتر عزیزی


همایش فرهیختگان در شیروان، همایش فرهیختگان شیروان، همایش فرهیختگان شیروان گلیل، همایش فرهیختگان گلیل، استاد علی باقری، حکیم ارد بزرگ، مهندس عباسعلی صفایی، مهندس منوچهر نبی زاده، دکتر عبدالرضا عزیزی، نماینده شیروان دکتر عزیزی


همایش فرهیختگان در شیروان، همایش فرهیختگان شیروان، همایش فرهیختگان شیروان گلیل، همایش فرهیختگان گلیل، استاد علی باقری، حکیم ارد بزرگ، مهندس عباسعلی صفایی، مهندس منوچهر نبی زاده، دکتر عبدالرضا عزیزی، نماینده شیروان دکتر عزیزی


همایش فرهیختگان در شیروان، همایش فرهیختگان شیروان، همایش فرهیختگان شیروان گلیل، همایش فرهیختگان گلیل، استاد علی باقری، حکیم ارد بزرگ، مهندس عباسعلی صفایی، مهندس منوچهر نبی زاده، دکتر عبدالرضا عزیزی، نماینده شیروان دکتر عزیزیبزودی دهها عکس از این مراسم را در شیران شیروان منتشر خواهم نمود پس باز هم به شیران شیروان بیایید


خبرهایی از این مراسم در ایرنا و خبرگزاری پانا منتشر شده که با کمال تاسف هیچ عنوانی از موقعیت تاریخی بزرگترین فیلسوف کشورمان به زبان نیاورده اند و حتی از اسم شناسنامه ایی حکیم استفاده کرده اند به اینها باید گفت وقتی شما همشهریان حکیم اینطور ایشان را معرفی می کنید دیگر چه انتظاری از خبرنگاران غیر شیروانی داریم ؟! دوستان شهر ما با معضل شدید نداشتن خبرنگار حرفه ایی مواجه است این خبرنگاران ، زیباترین اخبار را هم به بدترین شکل ممکن بروز می دهند کار آنها بیش از آنکه تجلیل باشد تضعیف جایگاه چهره ماندگار تاریخ شیروان است . متاسفانه خبرگزاری فارس که اصلا همه چیز درباره حضور حکیم در شیروان را به هیچ وجه منتشر نکرد روزنامه خراسان شمالی هم یک خبر کوتاه و ضعیفی بسنده کرد صدا و سیما هم که کلا برای خوش آمد دل مرکز خراسان شمالی!! حکیم ارد بزرگ را بایکوت کرد و در نهایت ما مردم شیروان را به یک نتیجه رساند و آن اینکه شیروان اصلا خبرنگار ندارد آنها هم که ادعای خبرنگاری می کنند بهتر است بگذارند اخبار شیروان را خبرنگاران مشهد و بجنود پوشش دهند ! چون آنها برای شهر ما ارزش بیشتری قائل هستند همه دنیا می گویند حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف جهان ، آنوقت خبرنگار شیروانی می نویسند مجتبی شرکا مشهور به ارد بزرگ !!! اندیشمند شیروان !!!!

ماشاالله به این همه حس همشهری دوستی و افتخار به بزرگترین افتخار تاریخ شیروان !....ببینید خبرنگار ایرنا چطور از افتخار شیروان نوشته است :

مجتبی شرکا، ملقب به 'ارد بزرگ'، فرهیخته و اندیشمند مطرح شیروانی نیز در این همایش در سخنانی گفت: یک شهر وقتی توسعه می یابد که همه به یکدیگر احترام گذارده و برای هم ارزش قائل شویم.

وی با بیان اینکه شیروان می تواند پایتخت زیبایی این سرزمین باشد، اظهار کرد: داشتن این همه شهید و جانباز در شیروان که برای حفظ کیان در مقابل اجنبی ها ایستادند افتخار بزرگی است چرا که رشادت های آنان همیشه ماندگار خواهد بود.
وی با اشاره به فرهنگ کهن ایران زمین گفت: همگرایی براساس فرهنگ و احترام باید مورد توجه قرار گیرد چرا که ایران دارای فرهنگی غنی است که بعضا به فراموشی سپرده شده و باید دوباره آن را احیا کرد.
شرکا افزود: ایران اگر نقش خود را به عنوان مادر به رسمیت بشناسد سایر کشورها هم آنرا در این جایگاه خواهند پذیرفت.


و حالا نوشته خبرنگار خبرگزاری پانا :

مجتبی شرکاء مشهور به ارد بزرگ یکی از نخبگان واندیشمندان شیروانی نیزدر این همایش گفت:برای اندیشه و آزادی هم احترام و ارزش قائل شویم و وقتی که ما برای خودمان شاّن قائل شویم دیگران هم برای ما شاّن قائل خواهندشد.

وی افزود:بیشترین جانباز را داریم و این افتخاربرای ما است که اینان در برابر اجنبی ایستادند و صحنه های رشادت های را در منطقه ایجاد کردند.

شرکاء با بیان اینکه همه و همه عاشق ایران و این سرزمین هستیم اظهار داشت:فرهنگ وعنصر وحدت دهنده را دوباره احیاء کرده و از آن صحبت نمائیم تا شیروان دوباره رشد کند و این دل ها هستند که اگر به هم نزدیک شوند مردم را به هم پیوند خواهند داد.


خبرنگاران ایسنا ، تسنیم ، ایلنا ، فارس و ... در شیروان هم که کلا فیلسوف جهانی شهرمان را بایکوت کرده اند !!! به آنها هم یک صدآفرین بزرگ به خاطر این هنرنمایی هایشان می دهیم .


حرف آخر :


شهر شیروان خبرنگار ندارد .http://s3.picofile.com/file/8191236418/hamaish2_06.jpg


آخرین موارد سرچ شده در شیران شیروان: زلزله امروزشیروان , شیروان ، زلزله امروز شیروان , شهر شیروان , ساعت ورود حکیم شیروان ،  نام پسر ایرانی  , فیلسوف جهانی شیروان ، اسم دختر اصیل ایرانی با معنی , همایش فرهیختگان گلیل , زلزله در شیروان  , مراسم فرهیختگان گلیل , همایش فرهیختگان گلول , تعداد زمین لرزه در شیروان , منوچهر نبی زاده رییس انجمن فرهیختگان ، مراسم گلیل شیروان 8 خرداد 94  , ایا زمین لرزه امروز خراسان شمالی خسارات داشته , اخرین زلزله های شیروان  , حکیم ارد بزرگ شیروانی ، زلزله های شیروان     2 , اخرین زلزله در شیروان , حمیدرضا عزیزی , زلزله شیروان , دومین همایش فرهیختگان کلیل شیروان , صفایی فرماندار شیروان ، اخرین زلزله درخراسان شمالی شهر ستان شیروان , مهندس علی باقری ، ایا امروز در شهرستان شیروان زلزله امده است , دعوتنامه جشن فرهیختگان گلیل , حال جسمانی حکیم ارد بزرگ , شهرشیروان , استاد سید اکبر باقری , شیروانى سردرماشین رو  , زلزه های شیروان , اسماعیل حسینپور ، دکتر علی باقری  , عباس کاظمی , اخرین زلزله درشیروان , انتخابات مجلس شیروان ، پس لرزه های امروز در شیروان , منوچهر نبی زاده خراسان شمالی , زلزله درشیروان , حیات وحش شیروان ، زلزله درشیروان چه ساعتی بوده امروز , مسکن مهر شیروان ، رودخانه اترک شیروان ، زلزله امروز شیروان , پس لرزه های زلزله لوجلی شیروان , زلزله های پی در پی شیروان , پس لرزه در شیروان لوجلی , منوچهر نبی زاده مش تقی ،گسلهای شیروان , زلزله در خراسان شمالی 28 اردیبهشت  ،حکیم و فیلسوف استاد ارد بزرگ در شیروان , زمین لرزه 1308 شیروان , خلیل چاره ساز , پس لرزه های شیروان  , عباس علی صفایی ،زلزله های پی در پی در شیروان , زلزله امروز در شیروان , تعداد پس لرزه های زلزله شیروان , پس لرزه زلزله شیروان , زمین لرزه شیروان

 

حکیم ارد بزرگ ، ارد بزرگ ، ارد بزرگ ویکیپدیا ، عکس جملات ارد بزرگ , عکس سخنان ارد بزرگ ,حکیم ارد بزرگ کیست ؟ ، درباره ارد بزرگخودت را بشناس و به آن ببال . حکیم ارد بزرگ


خردمندان ، روانی آرام و دلی سرشار از مهر دارند . حکیم ارد بزرگ


تنهایی ، برای جوان ارزشمند و برای پیر آزار دهنده است . حکیم ارد بزرگ


آدمهای بزرگ و اندیشمند ، بسیار اشک می ریزند . حکیم ارد بزرگ


زندگی ، از بودن آغاز و تا شدن ، پی گرفته می شود .  حکیم ارد بزرگ


زیبارویان ، با ادب و منش نیکو ، فرشته و پریزاد می گردند .  حکیم ارد بزرگ
 

حکیم ارد بزرگ ، ارد بزرگ ، ارد بزرگ ویکیپدیا ، عکس جملات ارد بزرگ , عکس سخنان ارد بزرگ ,حکیم ارد بزرگ کیست ؟ ، درباره ارد بزرگ

 

چگونه بر کاخ های فرمانروایان گذشته خرده می گیریم ؟ این کاخ ها نماد و نگار سرزمین ما ، در برابر دیگر سرزمینها بوده است . در ارزیابی گذشته ، باید دیدی فراخ داشت . حکیم ارد بزرگ


کشوری که دارای سیاستمداری بی باک است ، همه مردمش دلیر می شوند . حکیم ارد بزرگ


قهرمان های آدمهای کوچک ، همانند آنها زود گذرند .  حکیم ارد بزرگ


سیاستمدار ناتوان ، کارش هرز نیروهاست . حکیم ارد بزرگ


 سرپرست وراج ، شایسته پیشوایی نیست . حکیم ارد بزرگ


مهمترین کار سرپرست ، انجام درست کاریست ، که بر دوش گرفته است . حکیم ارد بزرگ


گروه ، توان افزون آدمیان است .  حکیم ارد بزرگ

حکیم ارد بزرگ ، ارد بزرگ ، ارد بزرگ ویکیپدیا ، عکس جملات ارد بزرگ , عکس سخنان ارد بزرگ ,حکیم ارد بزرگ کیست ؟ ، درباره ارد بزرگ

بر قله ی کهسار، درختی برپاست

بر شاخ درخت، آشیانی پیداست

غم کوه و درخت، زندگانی من است

بر شاخ درخت، مرغکی نغمه سراست

 خلیل الله خلیلی

 

حکیم ارد بزرگ ، ارد بزرگ ، ارد بزرگ ویکیپدیا ، عکس جملات ارد بزرگ , عکس سخنان ارد بزرگ ,حکیم ارد بزرگ کیست ؟ ، درباره ارد بزرگستایشگری و تشویق هنر است ، هنری که با آن می توان ناراست ترین آدمیان را هم ، دلپسند نمود .  حکیم ارد بزرگ


همسایگان خوب ، بهترین پشتیبانان ما هستند . حکیم ارد بزرگ


مهر خویش را ، از همسایگان دریغ نکنیم . حکیم ارد بزرگ


در زندگی همسایگان ، تجسس نکنیم . حکیم ارد بزرگ


ستایشگر همسایگان خوب خویش باشیم . حکیم ارد بزرگ
 

حکیم ارد بزرگ ، ارد بزرگ ، ارد بزرگ ویکیپدیا ، عکس جملات ارد بزرگ , عکس سخنان ارد بزرگ ,حکیم ارد بزرگ کیست ؟ ، درباره ارد بزرگ

نوع مطلب :
برچسب ها : سخنان کوتاه بزرگان ایران و جهان، ارد بزرگ، حکیم ارد بزرگ، حکیم اردبزرگ، عکس حکیم ارد بزرگ، جملات حکیم ارد بزرگ،
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 27 خرداد 1394
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی